Kuidas Euroopa Liit rahastab LGBT propagandat lasteaialastele

Jaak Madison

Tahate teada, kuidas kasutab Euroopa Liit maksumaksja raha? Tahate teada, kuidas toimib see kurikuulus nö “LGBT propaganda”?

Sain alles eile teada põnevast projektist, mis käib juba aastast 2017 ja kestab kuni 2022. Nimelt on olemas selline tore Euroopa Liidu programm nagu “Loominguline Euroopa”. Aastatel 2017-2019 eraldati selle programmi eelarvest ühe projekti tarbeks 188 124€ ja selle projekti teiseks osaks aastatel 2020-2022 197 896€. Kokku seega 386 020€. Tahate nüüd teada täpsemalt selle projektist? Kinnitage rihmad, see on vägev!

Projekti nimi on “Sooline identiteet: lastest lugejad ja raamatukogude kollektsioonid”. Projekt on suunatud lastele vanuses 3-5 ja 6-10 riikides nagu Itaalia, Hispaania, Bosnia, Iirimaa, Bulgaaria ja Prantsusmaa. Projekti eesmärki kirjeldatakse järgnevalt:

Lastekirjandusel on tüdrukute ja poiste soolise identiteedi kujunemisel otsustav roll. Euroopas on endiselt palju riike, kus valdavad traditsioonilised soolise identiteedi esindamise mudelid lasteraamatutes. Seetõttu on väga oluline tugevdada soopositiivset lastekirjandust, pakkudes välja raamatuid, mille tegelased rikuvad soolisi stereotüüpe. Kahjuks on lastekirjanduses endiselt suuri erinevusi selles, kuidas Euroopa riigid soolise identiteediga hakkama saavad. Neis riikides, kus soolist võrdõiguslikkust rohkem täheldatakse, on sooliselt positiivse lastekirjanduse tootmine sellest tulenevalt laiem. Teisel poolel on mitu riiki, kus niisuguse kirjanduse levitamine just algas. ELi tasandil puudub soopositiivse lastekirjanduse reklaamimisel ja rakendamisel ühtne lähenemisviis.

See tekst on veel muidugi pikem sellest selgitusest.

Soovite mõnda näidet mõnest raamatust? Olge lahked!Ühed näited raamatutest on järgnevad:

1) Üks raamat räägib paarist homokängurudest, kellele on annetatud muna kaudu laps.

2) Teises raamatus on “translind”, kes jätab oma karja selle “rangete reeglite rõttu”, et leida oma tee.

3) Raha on sellest projektist läinud ka kaardimängule, mis julgustab poisse “tegema Billy Elliotiga sarnast piruetti”.

Nüüd küsite, et miks juba lapsi alates kolmandast eluaastast soovitakse kujundada vastavalt ideoloogiale? Ka sellele on olemas ametlikul kodulehel vastus. Projekti autorid selgitavad seda järgnevalt: “Valisime need vanusevahemikud kahel peamisel põhjusel. Esiteks seetõttu, et need on eriti olulised soorollide ja (soo)esindajate assimilatsiooniprotsessis. Teiseks seetõttu, et koolis pole välja kujunenud tavasid laste sootundliku ja afektiivse hariduse saamiseks.”

Projektis on kirjeldatud ka näiteks kenasti raamatute valimise alused: “Eelkõige püüdsime valida raamatuid, mis esitavad palju erinevaid tüdrukute ja poiste hariduse seisukohast üliolulisi teemasid: perekonnad ja (mitmed) peremudelid; LGBTQ +; kool; karjäär; emotsioonid ja tunded; kired ja hobid; kehad; kultuuridevahelisus; kaasamine.

Kui keegi tuleb väitma, et EL ei rahasta propagandat, siis esitage sellele väitjale see info. See on kindlasti vaid üks pisikene näide ja neid sarnaseid projekte on palju enam.

Kui keegi aga kahtleb, et kas see ikka kõik tõsi on, siis lisan siia ka kõik viited originaalinfole.

P.S Kas peaks ehk looma fondi, mille kaudu rahastataks näiteks lasteraamatute väljaandmist, kus räägitakse perekondadest ema ja isaga ning tuuakse esile rahvusluse positiivseid külgi?

https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/projects/ce-project-details/#project/583894-CREA-1-2017-1-IT-CULT-COOP1

https://g-book.eu/bibliography-search/a-gender-positive-bibliography-in-terms-of-roles-and-models/

https://www.creativeeuropeireland.eu/culture/projects/case-studies/g-book-2

https://g-book.eu/

https://www.thesun.co.uk/news/13693186/brussels-350000-gender-identity-books-kids/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida