Jaak Madison von der Leyenile: Ärge eksportige enda rändeprobleeme teistesse riikidesse!

Jaak Madison

Täna toimunud Euroopa Parlamendi plenaaristungil pidas traditsioonilise olukorrast liidus kõne Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. Ühe teemana tõstatus ka rändeküsimus, seoses Euroopa Komisjoni järgmisel nädalal avalikustatava uue Euroopa Liidu rändepaketiga. Kõnele järgnenud arutelul sõna võtnud europarlamendi liige Jaak Madison (EKRE) kritiseeris Euroopa Komisjoni rändeprobleemide võimendamises.

“Kõige problemaatilisem on Euroopa Komisjoni tungiv soov peale suruda kohustuslikke migrandikvoote, mille tagajärjeks on liikmesriikide vahelised konfliktid” sõnas Madison, kelle arvates on mitmed avatud piiripoliitikaga riigid nagu Saksamaa ja Rootsi eiranud fakti, et teineteisest absoluutselt erinevad kultuurid ja religioonid ei sobi kokku.

“Ja nüüd needsamad riigid tahavad eksportida oma rändeprobleeme ka teistesse liikmesriikidesse. Lahendage ise enda tekitatud migratsiooniprobleemid ja laske teistel riikidel otsustada ise enda migratsioonipoliitika üle” lisas Madison, kes on seisukohal, et tervemõistusliku migratsioonipoliitikaga liikmesriike ei tohi panna vastutama teiste riikide vigade eest.

Ursula von der Leyen täheldas oma kõnes rändest rääkides, et migratsioon on Euroopa jaoks tõsiasi ja jääb selleks igavesti. „Läbi sajandite on see määratlenud meie ühiskonda, rikastanud meie kultuuri ja vorminud meie elusid“, rääkis von der Leyen.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida