Brexiti vastased valetasid, kui väitsid, et lahkumine Euroopa Liidust toob majanduskrahhi!

Jaak Madison

Täna oli viimast korda meil Euroopa Parlamendis debatt Suurbritannia lahkumise ehk Brexiti teemal! Toimus hääletus lahkumisleppe üle ja nüüd on 100% kindel, et Euroopa Liidu föderalistid said korraliku hoobi!

Kuid see debatt oli ikka üle võlli naljakas ja hale samaaegselt. Enamus parlamendiliikmeid halasid ja hädaldasid, et kuidas ikka Brexit pidavat olema demokraatia vastane (nende jaoks tähendab demokraatia seda, et valimis- ja referendumitulemused on vaid neile sobivad. Vastasel juhul on süüdi parempopulistid) ning kuidas kunagi nad taas ühinevad Euroopa Liiduga. Vaevalt küll. Lisaks mitmed parlamendiliikmed lausa valasid pisaraid ning olid ahastuse äärel. Osad neist olid muidugi iirlased ja šotlased, kes pigem muretsevad selle pärast, et nad kaotavad töökoha ja palga ning hüved. Kurb lugu tõesti.

Mis oli veel tähelepanuväärne, et üks sotsialistide fraktsiooni liige oma kõnes ütles, et Euroopa Liit ei pidavatki kunagi olema ainult majandusühendus, vaid midagi palju “enamat”. See “enamat” tähendab, et üks suur ühine riik, kus keskvalitsuseks Euroopa Komisjon. Sellest ka see tänane frustratsioon, sest sellele unistusele said nad hea löögi.

Sulle võib ka meeldida