Jaak Madison pingetest Vahemere idaosas: Kas me saame Türgit NATO liikmena usaldada?

Jaak Madison

Euroopa Parlamendi väliskomisjoni istungil Brüsselis toimus neljapäeva ennelõunal arvamuste vahetus Kreeka asevälisministriga Euroopa Liidu küsimustes Miltiadis Varvitsiotisega. Teemaks Kreeka ja Türgi vaheliste pingete kasv, seoses nafta ja gaasi puurimisõigusega Vahemere idaosas. Euroopa Parlamendi väliskomisjoni liige Jaak Madison (EKRE) seadis oma sõnavõtus kahtluse alla Türgi usaldusväärsuse NATO liikmena.

„Türgi on aidanud kaasa illegaalse migratsiooni levikule piirkonnas, eesmärgiga tekitada oma naaberriikidele, sealhulgas Kreekale probleeme.“ rääkis Madison, kelle arvates kasutatakse migrante väljapressimise meetmena. „Ma olen kohtunud mitmel korral Kreeka ametnikega ja käinud ka kohapeal olukorraga tutvumas ning ma tean väga hästi, et enamik sealsetest migrantidest ei ole asüülitaotlejad, vaid illegaalsed migrandid“, lisas Madison, väljendades arusaamist Vahemere migratsiooniprotsessidest.

„Veel hiljuti üritas Türgi blokeerida NATO Balti riikide uue kaitseplaani kinnitamist. Seda ainuüksi seetõttu, et allianss ei tunnistanud ühte Türgi opositsioonierakonda terroristliku organisatsioonina.“ sõnas Madison, lisades, et tegemist oli Türgi president Erdogani isikliku poliitilise huviga. „Kui me vaatame Erdogani tegevust radikaalse islami propageerimisel, siis mul tekib küsimus, kas me saame Türgit NATO liikmena usaldada?“, lõpetas Madison.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida