Jaak Madison: Euroopa Liit tahab rahapesuvastase võitluse egiidi all võimu Brüsselisse koondada

Jaak Madison

Jaak Madisoni (EKRE, Identiteet ja Demokraatia) hinnagul soovib Euroopa Liit ära kasutada rahapesuskandaale, et suurendada oma kontrolli liikmesriikide üle.

Täna hommikul toimunud Euroopa Parlamendi plenaaristungil toimus arutelu rahapesu tõkestamise teemal, ajendatuna hiljuti avalikuks tulnud USA finantskuritegude ameti FinCEN lekkest. Arutelul sõna võtnud europarlamendi liige Jaak Madison kritiseeris Euroopa Komisjoni soovi luua uus euroasutus, millega tahetakse rahapesu järelvalvevolitused anda liikmesriikidelt üle Euroopa Liidule.

„Ma ei ole mitte kuidagi nõus selle lahendusega, mida siin pakutakse. Euroopa Komisjon ja suur osa Euroopa Parlamendist nõuavad uue asutuse loomist, uue bürokraatia loomist, suurema võimu andmist Euroopa Liidule ja liikmesriikide võimu vähendamist“ sõnas Madison, kes ei pea taolist võimu koondumist Brüsselisse õigustatuks.

„Viimase aasta jooksul, kui me oleme olnud valitsuses, oleme näidanud, et poliitilise tahte olemasolul on võimalik rahapesuga seotud kriminaaljuhtumeid edukalt uurida. Me oleme sõlminud väga efektiivsed lepingud, me oleme karmistanud seadusi, me oleme pannud pankadele uusi kohustusi ja seda kõike ilma Euroopa Komisjoni või Euroopa Parlamendi suure abita või poliitilise surveta“ lisas Madison, viidates oma sõnavõtus aastatel 2007-2015 Eestis toimunud suuremahulisele rahapesule läbi Danske panga Eesti filiaali ja rahandusminister Martin Helme tegudele antud rahapesujuhtumite uurimisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida