Verhofstadti ja Brüsseli asi pole sekkuda Eesti siseasjadesse!

Jaak Madison

Täna hommikul avaldatud uudis, kuidas eile oli saatnud Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsiooni (ALDE) juht  Guy Verhofstadt kirja peaminister Jüri Ratasele, on eriline näide küündimatust sigadusest. Euroopa Parlamendi ühe poliitilise fraktsiooni juht võtab ette ja hakkab ette ütlema, milline peab olema ühe suveräänse riigi valitsus! Ei loe talle demokraatlike valimiste tulemused ehk rahva tahe ning ei pea ta millekski ka erakondade omavahelisi läbirääkimisi. Tema arvab, et just Euroopa Parlamendist ehk Brüsselist on õigus hakata ütlema, milline peab valitsus olema. Unustagu ära. Ärgu joogu rohkem. Tulgu tagasi maa peale föderalismist.

Küll peab aga tunnustama Ratast.

Väga konkreetne ja selge sõnum oli peaministrilt: „Ma arvan, et Brüssel ei peaks nüüd ette kirjutama Eestile, missugune on meie uus koalitsioon” ning “Eesti inimesed, meie kõrgeim võim, on näidanud, kuidas nad soovivad näha 14. (riigikogu) koosseisu ja me lähetume selles, mida Eesti inimesed on ütelnud. Ei ole kuidagi vastuvõetav see, et Brüssel hakkab ütlema, missugune saab olema Eesti koalitsioon.”

See on sõnum! Sõnum kõikidele föderalistidele, et isegi muidu liberaalsema maailmavaatega peaministrile on käsud-keelud Brüsselist vastuvõetamatu.

Kindlasti saab olla kindel, et suveräänsust ja iseseisvust rõhutav toon on kantud konservatiivide osalusest läbirääkimistel. Mul on siiralt hea meel, et võimalik uus valitsus ei karda seda rõhutada ning kaitsta.

Sulle võib ka meeldida