Tartu rahuleping kehtib ja meil on olemas piirileping!

Jaak Madison

Laupäeval toimunud tõrvikurongkäik Tartu rahulepingu 99. aastapäeva puhul oli väga õnnestunud, rahvarohke ja tähenduslik.
Üleeile kajastati uudistes korduvalt, kuidas välisminister Mikser peab kahetsusväärseks, et Eestil pole jätkuvalt piirilepingut Venemaa Föderatsiooniga. Ta eksib. Ütlesin ka üleeile oma kõnes, et Eestil on kehtiv leping, milleks on Tartu rahuleping ja see on kehtinud juba 99 aastat. Venemaa Föderatsiooni eesmärk on iga hinnaga seda lepingut teha olematuks ja saada võimalust väitmaks, et see ei kehti enam. Me ei saa seda lubada. Kogu meie iseseisvus ja riigi loomine sai teoks tänu sellele rahulepingule. Selle lepingu alusel on Venemaa Föderatsioon annekteerinud meie maa-alad ja neid jätkuvalt Tartu rahulepingut räigelt rikkudes enda haardes hoiab.

Rahu, meil on aega

Meil ei ole kiiret kuskile. Meil on olemas kontrolljoon, mida meil tuleb kaitsta, valvata ja välja ehitada. Kuid meil on ka Tartu rahuleping, mille alusel on meie alad ka Petserimaa, Setumaa ja Jaanilinn. Need on strateegiliselt ülimalt olulised alad. Tartu rahulepingu kehtivus ja järjepidevus on aluseks Eesti territoriaalse terviklikkuse nõudmiseks, läheb siis sellega kaua läheb. Viimased 99 aastat on olnud keerulised ka Venemaale, kus režiimid on tõusnud ja kukkunud. Saavad olema need keerulised samuti järgneval 99 aastal. Meie ülesanne on oodata, oodata sobivaid hetki ja neid ära kasutada.

 

Sulle võib ka meeldida

Mine valima!

Tänasest on käimas valimised. Valimised nii maakonnakeskustes kui ka e-hääletamine. Kõige hullem on mitte valida. Sellisel juhul valivad teised, kuid ka mittevalijad elavad riigis, kus teised teevad valiku. Iga kodaniku…
Loe edasi