Kaja Kallas, miks te vihkate suveräänset Eestit?

admin

Kaja Kallas kas ei tunne Eesti põhiseadust või valetab teadlikult. Välistatud ei ole ka mõlemad variandid. Kallas pole kunagi varjanud oma piiritut sümpaatiat Euroopa Liidu võimu tsentraliseerimise ja suveräänsuse loovutamise vastu. Seda on omakorda süvendanud aastad Euroopa Parlamendis liberaalide fraktsioonis üheskoos Yana Toomiga, kus kandev ideoloogia on rahvusriikide häving ja ühtse föderaalse Euroopa sunniviisiline loomine.

Kas selline Euroopa Liidu poliitika on vastavuses Eesti põhiseadusega, mille kohaselt peame säilitama suveräänse rahvusriigi oma keele ja kultuuriga? Kaugeltki mitte. Kaja Kallase ja tema erakonna viljeletav poliitika on karjuvas vastuolus iseseisva rahvusriigi põhimõttega, milleks kohustab meid põhiseadus. Küsimusele, kes ohustab Eesti põhiseaduslikku korda, on õige vastus: Reformierakond, ja ka kõik teised valitsuserakonnad, kes on Eesti suveräänsust sammhaaval Euroopa Liidule loovutanud.

Mida näeb ette EKRE valimisprogramm? „Euroopa poliitikas võtame suunaks rahvusriikide Euroopa Liidu. Seisame vastu kõikidele katsetele EL-i föderatsiooni, ühisarmee ja -eelarve loomiseks ning teeme selle raames koostööd rahvusriiklust väärtustavate EL-i riikidega,” seisab meie programmis.
See tähendab, et me teeme koostööd näiteks Poola, Ungari, Austria ja ka teiste riikide rahvuslike erakondadega, kes näevad eksistentsiaalset ohtu oma riikidele Euroopa Liidu föderaliseerimises. Demokraatlikus riigis juhitakse riiki ja võetakse vastu otsuseid ühiskonna poliitilisest tahtest lähtudes. Samal põhjusel on üldse mõtet korraldada valimisi, kus rahvas saab anda hinnangu, kes ja kuidas peaks riiki tüürima. Euroopa Liit ei ole püha lehm, mille liikmelisus ja tulevik asuvad väljaspool poliitilist debatti.

Järgmine punkt meie programmis ütleb: “Võimu jätkuval koondamisel Euroopa Komisjoni kätte paneme Eesti edasised sammud, ja vajadusel ka Euroopa Liidu liikmelisuse, rahvahääletusele.”

Kas Kaja Kallasel on Eesti suveräänsusest ükskõik ning sellest olulisem on lipitseda Euroopa Liidu ja Komisjoni ees? Kui ta nii mõtleb, siis öelgu see ausalt välja. Valijal on õigus teada, millised erakonnad ja poliitikud on Eesti rahvusriigi säilimise poolt ja millised näeb Eestit tulevikus euroliidu multikultuurse provintsina.

Ja veel võiks Kaja Kallas selgitada, kas Reformierakond peab Eesti liitlast NATO-s, Ühendkuningriiki, oma põhiseadusliku korra hävitajaks, sest julges panna referendumile küsimuse Euroopa Liitu kuulumise üle?
Konservatiivne rahvaerakond ei ole kunagi öelnud, et Eesti peaks lahkuma või jääma Euroopa Liitu. Me ütleme, et praeguse suuna jätkumisel, mida ei muutnud ka Brexit, tuleb rahvale anda võimalus uuesti oma arvamust väljendada.

Kui enamus Eesti rahvast ütleb, et föderaliseerumine, võimu koondumine Euroopa Komisjoni kätte, rahvusriikide kadu ja Eesti muutumine Brüsseli provintsiks on vastuvõetav, siis see on rahva õigus. Kui aga võetakse seisukoht, et Euroopa liitriigistamine on vastuolus meie põhiseadusega, siis seda otsust tuleb austada ja ellu viia.

Kaja Kallas lubas, et ta pärast valimisi EKRE-ga ei mängi. Sellega ütleb Kallas ja Reformierakond välja tõe, mida rahvas on juba ammu teadnud – Eesti rahvas tervikuna (EKRE toetajate hulgas on neid vähemalt viiendik) Reformierakonda ei huvita. Vähenev toetus rahva hulgas on sellise suhtumise loogiline ja paratamatu tagajärg.

Aga seda, kes kellega mängib või keda tantsule kutsub, vaatame pärast 3. märtsi valimisi.

Sulle võib ka meeldida

Mine valima!

Tänasest on käimas valimised. Valimised nii maakonnakeskustes kui ka e-hääletamine. Kõige hullem on mitte valida. Sellisel juhul valivad teised, kuid ka mittevalijad elavad riigis, kus teised teevad valiku. Iga kodaniku…
Loe edasi