Õigusriiklusest, vabadusest ja põhiõiguste kaitsest Austraalias. Eesti keeles subtiitritega.

Jaak Madison

Lasin oma headel abilistel panna juurde eesti keeles subtiitrid. Päris põnev, kuid samas hirmutav ülevaade olukorrast Austraalias. Muidu armastame lääneriikidena edendada õigusriiklust, põhiõiguste kaitset ja demokraatlikke väärtusi, kuid tänaseks oleme olukorras, kus Austraalias ehk esimese maailma riigis tehtav levib üle läänemaailma.

Eile võeti vastu Lätis otsus, et vaktsineerimata valitud parlamendiliikmed ei tohi minna parlamenti tööle ja kui tööle ei lähe, siis palk peatatakse (neid on viis saadikut sajast, kuid keda ikka huvitab põhiseaduslik õigus täita oma mandaati valitud rahvaesindajana, kui küsimuse all on müstiline võitlus viirusega).

Esmaspäevast planeeritakse kehtestada Austrias koduarest mittevaktsineeritutele ja nina võib kodust välja pista vaid selleks, et minna kuni tunniks toidupoodi, et veel nälga ei sureks. Täpsemad tingimused selle rakendamisest peaks tulema homme ehk pühapäeval. Kuid mis seal ikka sellest, et alternatiiv mittevaktsineeritutele võib olla testimine, viirust kannavad ja selle tõttu ka surevad vaktsineeritud ning viirus ei levi õues jalutades. Kuid see ei loe – kui pole nõus end vaktsineerima, siis unustame ära teaduspõhise lähenemise viiruse levikule ja paneme lihtsalt su koduaresti.

Läänemaailm kaotab paraku iga päevaga aina enam õigust olla moraalne näpuga näitaja “mitte-lääneeriikidele”. Kahjuks.

Sulle võib ka meeldida

Mine valima!

Tänasest on käimas valimised. Valimised nii maakonnakeskustes kui ka e-hääletamine. Kõige hullem on mitte valida. Sellisel juhul valivad teised, kuid ka mittevalijad elavad riigis, kus teised teevad valiku. Iga kodaniku…
Loe edasi