Migratsioon Kreeka saartel ja Frontexi väär eesmärk

Jaak Madison

Kolmapäeva pärastlõunal oli Euroopa Parlamendi meie nn “migratsioonikomisjonis” teemaks olukord Kreeka saartel seoses migratsiooniga. Ülevaadet tulid andma Euroopa Komisjoni esindajana Beate Gminder ja Kreeka pagulaste nõukogu esindaja Spyros-Vlad Oikonomou.

Euroopa Liidul on organisatsioon Frontex, mis peaks teoreetiliselt tegelema välispiiride kaitsega. Näiteks eelmisel aastal oli selle eelarve 420 miljonit eurot, kuid mida me saanud pole, on tõhus piirivalve. Selle asemel tegeleb Frontex sisserände haldamisega ehk migrantide korjamisega pardale ja transportimisega Euroopa kaldale.

Esitasin oma küsimused, kuid kui oli peaesinejate aeg vastata küsimustele, siis minu esitatud küsimustest libiseti kiiresti üle. Pole ka üllatav, sest ilmselgelt ei soovita tegeleda probleemi algpõhjustega, milleks on olematu välispiiride kaitse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida

Nädala kokkuvõte Euroopa Parlamendist

Tervitustega Brüsselist annan kiire ülevaate käesoleval nädalal toimunust. Teemadeks: ühtne põllumajanduspoliitika ja Brüsseli bürokraatide tugev soov uute regulatsioonidega minna põllumeeste kallele, et päästa maailma kliimasoojenemisest; Suurbritanniaga kemplemine ja Euroopa Liidu…
Loe edasi