Kõne erakorralisel istungil 750 miljardi eurose laenu teemal

Jaak Madison

Täna toimus Euroopa Parlamendi erakorraline istung, kus teemaks oli Euroopa Komisjoni pakutud majanduskava, millega antaks esmakordselt õigus võtta kõikide riikide nimel 750 miljardit eurot laenu ja sellest üle poole jagataks niisama laiali eelkõige Lõuna-Euroopa riikidele.

Tegemist on ülimalt ohtliku plaaniga, kuna see toob paratamatult kaasa surve uute Euroopa Liidu maksude kehtestamiseks, millega me kaotame veelgi suurema osa oma maksupoliitilisest suveräänsusest. Eestil on siin ainult kaotada, mitte võita. Jutt sellest, kuidas me saame rohkem raha, kui ise maksame, on lihtsalt suur silmamoondus ja tegelikult ka vale. Me saame mitmed miljardid selleks, et sulgeda näiteks oma põlevkivitööstus, millega oleme taganud energiasõltumatust. Me saame miljardid, et sõltuda veelgi enam Euroopa Komisjoni tahtest ja alluda nende survele ning suvale ka muudes küsimustes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida

Nädala kokkuvõte Euroopa Parlamendist

Tervitustega Brüsselist annan kiire ülevaate käesoleval nädalal toimunust. Teemadeks: ühtne põllumajanduspoliitika ja Brüsseli bürokraatide tugev soov uute regulatsioonidega minna põllumeeste kallele, et päästa maailma kliimasoojenemisest; Suurbritanniaga kemplemine ja Euroopa Liidu…
Loe edasi