Euroopa Parlamendi põhiseaduskomisjoni istung ja Artikkel 50 arutelu, mis käsitleb lahkumist EL-st

Jaak Madison

Neljapäeva hommikul oli meil Euroopa Parlamendi põhiseaduskomisjonis (AFCO) päevakorras Euroopa Liidu lepingu artikkel 50 rakendamine. Teatavasti on tegemist Euroopa Liidu lepingus oleva seadussättega, mis käsitleb võimalust lahkuda Euroopa Liidust ja komisjoni istungil andsid üle veebisilla ülevaate selle rakendamisest neli õigusvaldkonna eksperti erinevatest tuntumatest õigusteaduskondadest Saksamaalt ja Suurbritanniast. Kui vasakpoolsemad kolleegid kurtsid, et keegi ei osanud arvatagi, et kunagi hakkaks keegi rakendama seda sätet lahkumaks Euroopa Liidust, siis minu jaoks oli see enesestmõistetav, et kui riik liitub Euroopa Liiduga, siis peab tal olema võimalus sealt ka lahkuda.

Oma küsimusele, mis puudutas vajadust luua võimalus lahkuda euroalast, kuid jäädes samal ajal ikka Euroopa Liitu (nii nagu oli Euroopa Liidus ka Suurbritannia), pidas vajalikuks näiteks ka Cambridge ülikooli õigusteadlane. Selle peale muidugi minu kõrval istuv Guy Verhofstadt hakkas raskemalt hingama ja silmi pööritama. Pole see föderalistide elu kah muidugi kerge.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida

Nädala kokkuvõte Euroopa Parlamendist

Tervitustega Brüsselist annan kiire ülevaate käesoleval nädalal toimunust. Teemadeks: ühtne põllumajanduspoliitika ja Brüsseli bürokraatide tugev soov uute regulatsioonidega minna põllumeeste kallele, et päästa maailma kliimasoojenemisest; Suurbritanniaga kemplemine ja Euroopa Liidu…
Loe edasi