Eelarves tuleb arvestada ka demograafiliste probleemidega!

Jaak Madison

Tuletasin Euroopa Liidu üldeelarve arutelul meelde, et lisaks kliimaprobleemile, noorte tööpuudusele ja rändeprobleemidele ei tohi unustada ka Euroopa madalat sündivust.

“Paar kommentaari. Ma saan aru, et ambitsioonid on kõik olulised ja raha tahaks panna kõikjale rohkem ja rohkem, kuid kui ma kuulasin enne ka härra Oettingeri ülevaadet, siis fakt on see, et kui Suurbritannia läheb ilma lepinguta Euroopa Liidust, on oht 11 miljardi eurosele augule. See raha tuleb kuskilt leida. Raha tuleb liikmesriikidest, kui ei ole konsensust, et juurde panna, siis pole raha, mida ka suunata.

Teine asi, mul on ka küsimus eelkõige just härra Oettingerile kui kõige vast kompetentsemale inimesele selles küsimuses. Me räägime kliimaprobleemidest, me räägime rändeprobleemidest, me räägime noorte tööpuudusest, aga kas peaks äkki rääkima ka demograafilistest probleemidest. Euroopa Liidus on keskmine sündivus 1,59 last, võrreldes maailmaga me oleme tagareas. Selleks et Euroopa säiliks ja meil oleks mõtet ehitada üles kliimat ja jätkusuutlikku Euroopat, on meil vaja tagada ka meie laste tulevik. Kas sellega on arvestatud ka eelarves?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib ka meeldida

Nädala kokkuvõte Euroopa Parlamendist

Tervitustega Brüsselist annan kiire ülevaate käesoleval nädalal toimunust. Teemadeks: ühtne põllumajanduspoliitika ja Brüsseli bürokraatide tugev soov uute regulatsioonidega minna põllumeeste kallele, et päästa maailma kliimasoojenemisest; Suurbritanniaga kemplemine ja Euroopa Liidu…
Loe edasi