Eurooplaste turvalisusest Rootsi pommiplahvatuste keskel või Saksamaal uusaastaööl

Jaak Madison
Total
0
Shares

Helsinkis toimub COSAC ehk Euroopa Liidu asjade komisjonide konverents, kuna Soome on hetkel käesoleval poolaastal Euroopa Liidu eesistujamaa. Ma olen osalenud aastatel 2015-2019 antud konverentsidel, mis on suurimad Euroopa Liidu poliitikas parlamentaarsed üritused, kui Riigikogu liige ja Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees. Nüüd avanes aga võimalus osaleda Euroopa Parlamendi liikmena, kuna ka siit saadetakse delegatsioon antud üritusele, kuigi põhiliselt on see ikkagi rahvusparlamentidele suunatud.

Üheks debatiks oli “õigusriigi” kaitsmine ja “rule of law”. See tähendab, et keskenduti paljuski ka Poola ja Ungari küsimusele. Minu sõnum oli, et see on poliitiline malakas, millega vehitakse, kuna antud riikide valitsuste paljud otsused ei meeldi lihtsalt Euroopa Komisjonile. Lisaks mainisin, et üheks alusväärtuseks peaks Euroopas olema meie kodanike turvalisus, kuid kui turvaliselt saavad inimesed end tunda Rootsis pommiplahvatuste keskel või Saksamaal uusaastaööl?

Total
0
Shares
Sulle võib ka meeldida

Jaak Madisoni Aastalõputervitus

Kallid kaasmaalased üle Eesti ja võõrsil! 2019. aasta hakkab jõudma lõpule, et avada uks kolmanda aastatuhande teise kümnendi viimasele aastale. Jõulude ajal on tavaks olla pere ja lähedaste ringis, mõtiskleda…
Loe edasi