Euroopa Parlamendi inimõiguste komisjoni (DROI) istungil tehtud sõnavõtt ja selle katkestamine

Jaak Madison

Siin nähtav koos subtiitritega sõnavõtt hommikul läbi veebi Euroopa Parlamendi inimõiguste komisjoni istungil, kus teemaks USA sündmused, rassism, politsei vägivald jms. Näete ka ise, kuidas toimub meil parlamendis sõnavõtu katkestamine – kuna 1,5 minutit oli aega antud, siis minul ei lubatud isegi lauset lõpetada, vaid pandi kohe mikrofon kaamerapildiga kinni.

Mis sellest, et eelkõnelejad sotsialistide ja liberaalide poliitgruppidest läksid rahulikult pool minutit üle aja ning keegi ei katkestanud. Minu lause pidi aga lõppema sellega, et rassismi puhul räägitakse ainult rassismist, mis tuleb valgete poolt ja kõikide teiste vastu ning see on lihtsalt kahepalgeline Euroopa Parlamendi poolt, kuidas eiratakse rassismi Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Põhjusest arusaamiseks ei pea geenius olema: ilmselgelt oli see ärritav enamusele seal, sest tegelikult ei eksisteeri Euroopa Parlamendis sõnavabadust ja poliitilist võrdsust, vaid tegemist on ideoloogiliste fanaatikutega, kes ehivad end sõnadega “demokraatia” ja “sõnavabadus”.

Sulle võib ka meeldida

Nädala kokkuvõte Euroopa Parlamendist

Tervitustega Brüsselist annan kiire ülevaate käesoleval nädalal toimunust. Teemadeks: ühtne põllumajanduspoliitika ja Brüsseli bürokraatide tugev soov uute regulatsioonidega minna põllumeeste kallele, et päästa maailma kliimasoojenemisest; Suurbritanniaga kemplemine ja Euroopa Liidu…
Loe edasi